Nie tylko na zimę

Chłodne wieczory najprzyjemniej spędza się przy rozpalonym kominku. Ustawiony obok niego fotel to najlepsze miejsce, aby poczytać książkę, wypić gorące kakao czy po prostu uciąć sobie drzemkę. 

Solidna instalacja

Poza tym kominek, nawet latem, gdy rzadko jest używany, pełni funkcję dekoracyjną i może być ozdobą każdego stylowego wnętrza. Jednak obudowa kominka to nie wszystko. Abyśmy mogli się przy nim grzać bezpiecznie, potrzebna jest jego odpowiednia instalacja. Cała konstrukcja kominka składa się z kilku elementów, które mają do spełnienia różne funkcje. Komin odprowadzający dym powinien przede wszystkim być szczelny i gwarantować odpowiedni ciąg. Systemy kominowe, które stosuje się w kominkach mogą być wykonane z różnych materiałów. Jednym z materiałów wykorzystywanych do ich produkcji jest stal kwasoodporna. Dzięki temu wkłady kominowe są odporne na korozję i mogą pełnić swoją funkcję bez zarzutu przez długie lata. Jednym z miast, gdzie możemy nabyć kominy systemowe jest Szczecin

Różne rodzaje systemów kominowych

Stalowe systemy kominowe dzielą się na jednościenne i dwuścienne. Ich zaletą jest to, że są żaroodporne. W kominkach stosuje się najczęściej systemy ceramiczne. Składają się one między innymi z pustaków, rur ceramicznych, otulin i kilku innych elementów niezbędnych do prawidłowego działania kominów. Systemy kominowe różnią się także zastosowaniem. Inne zastosujemy do kotłów olejowych czy gazowych, a inne do kominków. W przypadku kominków bardzo ważne jest, aby komin nie tylko odprowadzał dym, ale także został wyposażony w kanały wentylacyjne. Mają one bardzo ważną funkcję do spełnienia – chronią ścianki przewodu kominowego przed nadmiernym wychłodzeniem. Wiele zalet mają coraz częściej stosowane systemy kominowe wykonane z ceramiki. Dzięki gładkiej powierzchni nie ma problemów z nadmiernym osadzaniem się sadzy na ich ściankach. Tego typu wkłady kominowe są także szczelne, szybkie w montażu oraz gotowe do pracy tuż po zamontowaniu. Nie musimy daleko jechać, aby kupić wysokiej jakości kominy systemowe, Łódź i wszystkie duże miasta na terenie całej Polski to miejsca, gdzie z pewnością je kupimy.