Jaki system kominowy wybrać?

Nie każdy z nas musi znać się na branży budowlanej. Jednak komin w tradycyjnym murowanym domu pełni bardzo ważną funkcję. Na jaki system kominowy warto się zdecydować? Z pomocą przychodzą profesjonalne firmy, które doradzają najlepsze kominy. 

System kominowy konekt – charakterystyka

Czym charakteryzuje się system kominowy konekt? To bardzo uniwersalny system dla wszystkich rodzajów spalin. Jego właściwości są bardzo rozległe. Po pierwsze pracuje w zakresie temperatur od 30 do 600 stopni Celsjusza. Decydując się na ten komin mamy dużą elastyczność, jeśli chodzi o wybór pieca, paliwa i jego trybu pracy. Ponadto system kominowy konekt jest odporny na pożar sadzy, wilgoć, działanie kondensatu oraz korozję budowlaną. Istnieje możliwość posadowienia na zewnątrz budynku. System wyróżnia lekka konstrukcja. Wspaniale tłumi dźwięki, które wydostają się z kotła. Co ważne, może swobodnie pracować przy nadciśnieniu do 200 Pa.

Dlaczego warto zdecydować się na komin z otuliną?

Otulina wspaniale stabilizuje ceramikę i przeciwdziała wychładzaniu się komina. Warto wiedzieć, że natychmiastowe rozpalenie pieca przy zimnym kominie może spowodować uszkodzenia elementów ceramicznych. Co więcej, ogranicza efekt skraplania się spalin w kominie. Przede wszystkim stanowi ognioodporną barierę. Na rynku sklepy internetowe oferują klientom najczęściej dwa rodzaje systemów kominowych. Systemy kominowe w Lublinie są dostępne w asortymencie wielu lokalnych firm, takich jak Pekabet.pl.  Pierwszy z nich to system kominowy z ceramiki, który zajmuje niewiele miejsca. Z kolei  jest bardzo dużym obciążeniem dla całego budynku mieszkalnego. A system kominowy dwuścienny stalowy jest lekki i doskonale sprawdza się w roli systemu zewnętrznego, jak i wypełnienia starego komina. Aby każdy komin murowany mógł zostać połączony z kotłem gazowym lub olejowym, musi mieć odpowiednie wkłady kominowe. Najlepiej sprawdzają się tutaj rury kominowe ze stali nierdzewnej. Ich zadaniem jest odprowadzanie spalin z kotłów, tak aby minimalizować skraplanie się kwaśnych skroplin, które uszkadzają komin.