Fotowoltaika Poznań i jej działanie

W ostatnim czasie bardzo dużo mówi się o panelach fotowoltaicznych, ponieważ ich zakup pozwala w ogromnym stopniu zmniejszyć wydatki na energię elektryczną. A to dlatego, że fotowoltaika uniezależnia od dostawców prądu, który jesteśmy w stanie wyprodukować samemu. Co jest potrzebne, żeby można było zamontować panele i wejść w posiadanie własnej elektrowni? Czy firma zajmie się wszystkimi formalnościami? Z Solar Progress fotowoltaika Poznań jest dziecinnie prosta! 

Elementy, z których składa się instalacja fotowoltaiczna 

Zastanawiasz się co jest niezbędne, żeby mogła powstać instalacja fotowoltaiczna? Otóż składają się na nią przede wszystkim trzy bardzo ważne elementy. Są to panele fotowoltaiczne, licznik dwukierunkowy oraz falownik. Czym są panele fotowoltaiczne chyba nie trzeba nikomu tłumaczyć. Jednak warto wspomnieć, że mogą być one montowane nie tylko na dachu, co jest najbardziej popularne, ale również na gruncie. W przypadku gdy dach jest mało nasłoneczniony, przez co produkcja energii elektrycznej byłaby znikoma, lepiej jest zamontować panele na gruncie. Zaletą tego rozwiązania jest między innymi to, że jest łatwy dostęp do paneli fotowoltaicznych, dzięki czemu bez problemu można usunąć śnieg, który nasypał na panele. A przysypane panele, to niewydajna fotowoltaika, bo nie pozwala na produkcję prądu… Jeżeli chodzi o falownik, to przekształca on wyprodukowany prąd stały w prąd zmienny, którym zasilane są wszelkiego rodzaju urządzenia. Chcesz zainwestować w ekologiczną i ekonomiczną instalację fotowoltaiczną? Zapraszamy na https://www.solar-progress.pl/fotowoltaika-poznan, gdzie znajdziesz szczegółowe informacje.

Czym jest licznik dwukierunkowy? 

Wspomniano już, że fotowoltaika Poznań, to między innymi licznik dwukierunkowy. Jakie jest jego zadanie? Otóż licznik ma za zadanie mierzenie przepływu energii elektrycznej. Pozwala to rozliczyć energię, jaka została wyprodukowana i tę, która została zużyta. Jest to ważne dlatego, że jeśli latem mamy nadwyżkę, to możemy z niej korzystać w miesiącach, kiedy słońca jest mniej, czyli zimą… Przejście na fotowoltaikę wydaje Ci się bardzo skomplikowane i wymagające dopełnienia mnóstwa formalności? Nie musi tak być, jeżeli skorzystasz z usług firmy Solar Progress, która zajmuje się nie tylko projektami i montażem, ale również całą wymaganą dokumentacją. Jesteś zainteresowany kosztami instalacji fotowoltaicznej? Skontaktuj się z nami, a nasi pracownicy udzielą Ci kompleksowych i fachowych informacji.