Tlenek węgla – cichy zabójca. Kominy Wrocław czyli bezpieczne instalacje kominowe

O tlenku węgla, potocznie zwanym czadem, mawia się, iż jest cichym zabójcą. Dzieje się tak dlatego, że jest bezwonny, bezzapachowy i bez żadnego zabarwienia. Nie można więc czasem w porę zareagować, ponieważ jego działanie powoduje, iż człowiek traci przytomność. Zdarza się, że gdy w porę otrzyma pomoc to zostaje odratowany, ale może być też bardziej tragiczny finał. Często zatrucia czadem kończą się śmiercią.

Jednak dramatycznym wydarzeniom można zapobiegać. Profilaktyka i przezorność sprawiają, że człowiek jest pod ochroną. Przede wszystkim należy jak najwięcej uświadamiać społeczeństwo o działaniu czadu. Nie należy go lekceważyć, bo każdego roku zbiera śmiertelne żniwo. Człowiek musi stać się świadomy i odpowiedzialny za sienie i swoich bliskich. Można tego dokonać montując czujniki tlenku węgla, które informują o wydobywaniu się czadu w danym pomieszczeniu. Koszt nieduży a ochrona zapewniona. Wówczas można szybko otworzyć okna i opuścić pomieszczenie. Należy także usunąć przyczynę wydobywania się tlenku węgla. Trzeba mieć świadomość, że jego działanie jest bardzo szybkie. Bez posiadania czujnika, człowiek może nie zdążyć zareagować na jego rozprzestrzenianie się.

Komin systemowy Konekt. Instalacje, które podnoszą poziom bezpieczeństwa w Twoim domu

Jeżeli w domu nie ma zapewnionej odpowiedniej wentylacji powietrza może dojść do zatrucia. To niebezpieczna sytuacja, której można uniknąć. Przede wszystkim należy stosować instalacje kominowe czy grzewcze o wysokim standardzie. Kominy dwuścienne są dobrym rozwiązaniem. Utrzymują ciepło i zapewniają odpowiednią wentylację, odprowadzając toksyczne substancje wskutek spalania opału. Warto pamiętać o tym, iż musi następować ciągły przepływ powietrza w celu oczyszczania go. Mieszkanie lub dom nie powinny także stanowić szczelnej puszki, która zatrzymuje wewnątrz powietrze. Wentylacja jest ważniejsza niż zatrzymanie ciepła wewnątrz za wszelką cenę.