Jakie kominy wybrać? Przegląd

Wybór systemu kominowego, to jeden z bardzo ważnych etapów podczas budowania domu. Światowi producenci prześcigają się w ofertach charakteryzujących się innowacyjnością i użyciem najlepszych materiałów. Najlepiej zapoznać się z najbardziej znanymi markami i zastanowić się, które pochodzące od nich produkty, wyjdą naprzeciw naszym oczekiwaniom.

Producent kominów Brata

Na rynku od lat dominują sprawdzeni producenci, tacy jak firma Brata. Kominy te sprawdzają się doskonale w spalaniu paliw stałych. Poszczególne ich modele są również przeznaczone do spalania wszystkich rodzajów spalin. Kominy Brata Premium, to prawdziwe arcydzieła sztuki grzewczej. W ich projekcie uwzględniono nowe rozwiązania techniczne, dzięki czemu producent ten jest potężnym graczem na rynku instalacji grzewczych. System bez problemów wytrzymuje spalanie dochodzące do 600°. Ponadto, jego kominy wyposażone są w technologie ułatwiające dobre przewietrzenie instalacji. System wyposażony jest, chociażby w rozwiązanie Anti- Crack trójników spalinowych, a także nowatorski zbiornik odpływu kondensatu. Kominy Brata, to propozycja dla ludzi o każdej zasobności portfela.

Kominy Konekt

Kolejną wartą przybliżenia firmą, jest Polska marka Konekt- dobrze znana na rodzimym rynku i rozpoczynająca ekspansję na kolejne kraje europejskie. Kominy uniwersalne tej firmy są niezwykle skuteczne we współpracy z każdym rodzajem paliw (drewno, węgiel, brykiet, biomasa, miał, ekogroszek, olej opałowy oraz gaz). Doskonale radzą sobie z pracą w wysokich temperaturach do 600°. Kominy Konekt są skonstruowane tak, by umożliwić posadowienie ich na zewnątrz budynku. Ponadto niestraszny im pożar sadzy. Charakteryzują się także dobrym wytłumieniem akustycznym.

Systemy kominowe marki Leier

Wielokrotnie nagradzany, austriacki producent zajmujący się między innymi systemami kominowymi, wkroczył na polski rynek w roku 1988, odnosząc kilka lat później spory sukces. Komin Leier to w tej chwili, jeden z najbardziej pożądanych przez klientów systemów kominowych. Produkt marki Leier jest izolowany i pozwala na efektywne odprowadzanie spalin z urządzeń grzewczych. Komin ten, nie pozwala na przedostawanie się gazów, a także wykazuje odporność na pożar sadzy. Tolerancja wysokich amplitud temperatury to również cecha systemu, jakim jest komin Leier.