Projekty domów z poddaszem – zalety i wady

Każda działka budowlana i jak dokumenty planistyczne determinują różne możliwości projektowe. W przypadku, gdy dom nie może wyróżniać się dużą powierzchnią użytkową wtedy warto wybudować dom z poddaszem. Pomocne są niezwykle projekty domów z poddaszem (Poznań), które potwierdzają, że przeznaczenie poddasza na gabinet lub sypialnię jest jak najbardziej możliwe. Poniżej prezentujemy wady i zalety takiego rozwiązania.

Projekty domów z poddaszem Poznań – kto powinien się na nie zdecydować?

Dom, który dysponuje jeszcze użytkowym poddaszem, zajmuje mniejszą powierzchnię na działce, niż dom parterowy o tej samej powierzchni. To ogromna zaleta, dająca wiele możliwości zwłaszcza właścicielom, dysponującym małą działką lub wąską. Projekty domów z poddaszem (Poznań) zazwyczaj uwzględniają podział na strefę dzienną i nocną, gdzie w domu parterowym jest to trudne do uzyskania. Wiele doświadczonym architektów wskazuje, że mając do wyboru projekt domu z poddaszem i projekt piętrowego domu – to lepszym rozwiązaniem będzie pierwszy projekt, zakładający poddasze. Dodatkowym argumentem przemawiającym za projektem tego typu jest fakt, że poddasze można budować sobie etapami według potrzeb właściciela nieruchomości, nie powodując tym samym obniżenia jakości życia innych domowników. Gdzie można znaleźć projekt domów  poddaszem? Poznań to doskonałe miejsce pracy wielu biur projektowych. Poddasze użytkowe to świetne rozwiązanie dla osób, które cenią sobie możliwość czerpania z bogactwa rozwiązań. Poddasze może mieć dowolny kształt, natomiast w Polsce popularne są dachy dwuspadowe i kopertowe. 

Czy projekty domów z poddaszem Poznań mają jakieś wady?

W budownictwie każde rozwiązanie wpływa na funkcjonalność całego budynku. Oczywiście i tak samo jest w przypadku poddasza. Takie rozwiązanie nie jest wolne od wad. Pochyły dach determinuje powstanie pomieszczeń o różnych wysokość. W praktyce w niektórych miejscach wysokość przy rogach jest tak niska, że trzeba je wyłączać po prostu z użytkowania.