Firma PRO-VENT – numer jeden na polskim rynku!

Czym jest wymiennik gruntowy poziomy?   

Wymiennik gruntowy poziomy to urządzenie, które ma za zadanie zwiększyć efektywność energetyczną systemu rekuperacji. Działa na zasadzie wstępnego ogrzewania lub schładzania powietrza, które następnie trafia na rekuperator. Centrala wentylacyjna z odzyskiem ciepła (rekuperator) to urządzenie elektryczne umożliwiające nam wymianę powietrza w budynku poprzez wywiewanie powietrza już zużytego, a także nawiewanie powietrza świeżego i dodatkowo przefiltrowanego. Bezprzeponowy płytowy wymiennik gruntowy poziomy ciepła GWC od firmy PRO-VENT idealnie sprawdzi się w każdym budynku, ponieważ zapewnia chłód latem i ciepło w zimie na najwyższym poziomie.   

Gdzie montuje się wymiennik gruntowy poziomy?   

Odpowiedź jest bardzo prosta! Wymiennik gruntowy poziomy montowany jest on pod powierzchnią gruntu, np. bezpośrednio pod budynkiem lub pod terenem zielonym. Funkcjonuje on na zasadzie naturalnej obróbki powietrza podczas bezpośredniego kontaktu z gruntem. Dzięki swoim właściwością nie tylko niezwykle skutecznie zapewnia optymalne parametry wilgotności, ale również wysoką jakości powietrza nawiewanego do pomieszczeń. Warto wspomnieć, że nieschematyczną konstrukcję GWC PRO-VENT zastrzeżono w Urzędzie Patentowym.   

Jakie jest przeznaczenie tego typu urządzenia?   

Wymiennik gruntowy poziomy od firmy PRO-VENT znajduje zastosowanie przede wszystkim w nowo budowanych domach jednorodzinnych oraz dużych obiektach. Mogą to być różne hale magazynowe, hotele, obiekty przemysłowe czy baseny. Wymiennik gruntowy poziomy jest perfekcyjnym rozwiązaniem, aby uzupełnić instalację rekuperacyjną, znacznie zwiększając przy tym jej skuteczność. Warto wspomnieć również, że GWC firmy PRO-VENT dodatkowo zabezpiecza całą instalację przed dostaniem się do niej powietrza o minusowej temperaturze. Dzięki temu eliminuje się problemy z zamarzaniem rekuperatora oraz nie ma konieczności stosowania nagrzewnic wstępnych.