Montowanie elementów wchodzących w skład systemu kominowego oraz zwieńczenie komina

Budowę komina można określić jako bardzo powtarzalną, gdyż panawiamy te same czynności kierując się ku górze do czasu aż uzyskamy zamierzoną wysokość. Musimy jednak pamiętać, że to cała instalacja, w związku z tym np rura do komina od pieca czy kominka powinna zostać doprowadzona wcześniej, aby ostatecznie nie zabrakło nam na nią miejsca. W konstrukcji komina wykorzystywane są również pustaki ceramiczne, pustaki wentylacyjne czy pustaki betonowe – wybór odpowiedniego materiału zależy tu od konstrukcji.

Zwieńczenie komina – jakie powinno być?

Na szczycie komina może znajdować się tzw. czapka kominowa. Istotne jest aby izolacja została zakończona około 30 centymetrów poniżej szczytu. U góry muszą się znaleźć specjalne, odpowiednio technicznie opracowane szalunki, które będą m.in. chronić przed powstawaniem zacieków. Istotne będzie odpowiednie ułożenie płyt, kąt nachylenia. Z pewnością więc wykonaniem komina powinien zająć się doświadczony specjalista.

System kominowy i jego montaż

Komin można montować w nowym domu, wymieniać w starszym, jak również remontować. Jednak w każdej sytuacji koniecznie należy wziąć pod uwagę właściwości techniczne budynku, ilość miejsca i obciążenie, jakie wywoła zastosowanie konkretnego rozwiązania. Niektóre z nich są dużym obciążeniem dla konstrukcji budynku, przez co mogą nie być odpowiednio trwałe, jednak zajmują mniej miejsca i świetnie nadają się do zastosowania w roli komina zewnętrznego. Cechy innych mogą być zupełnie przeciwne.

Ekipa do budowy komina

Jeśli nasz dom potrzebuje profesjonalnie wykonanego komina, jeśli chcemy przeprowadzić remont starego już istniejącego lub całkowicie go wymienić to powinniśmy stawiać na firmy z doświadczeniem i wiedzą w tym zakresie. Wówczas zyskujemy pewność, że wysoka jakość montażu sprawi, że komin będzie nam z powodzeniem służył przez długie lata, przy przeprowadzaniu odpowiednich, regularnych przeglądów.