Wkład ze stali do komina? To może być dobre rozwiązanie!

Szukając rozwiązań, które pomogą Wam wyremontować stary komin, zastanówcie się nad tym, czy kominy Konekt lub kominy Plewa nie będą dobrym rozwiązaniem. Jeżeli jednak nie chcecie stawiać nowego elementu, możecie wybrać specjalne systemy kominowe, które pozwolą Wam zregenerować stary, tradycyjny komin. Mając na uwadze, że regeneracja kominów nie należy do prostych rzeczy, producenci tego typu asortymentu dokładają wszelkich starań, aby były jak najwyższej jakości. Okazuje się zatem, że nie tylko kształtki kominowe, ale także całe systemy są tworzone z najlepszych stali kwasoodpornych i żaroodpornych. Dzięki temu inwestor może mieć pewność, że system będzie działał przez wiele lat. 

Jak zamontować stalowy system kominowy?

Na rynku istnieją dwa rodzaje stalowych systemów kominowych – owalne i okrągłe. Bez względu na to, który model wybierzesz, musisz wiedzieć, że stalowy system kominowy montuje się niezwykle szybko i prosto. W pierwszej kolejności musisz dokładnie wyczyścić stary, tradycyjny komin. Możesz to zrobić na dwa sposoby – albo mechanicznie, albo wypalić osadzoną sadzę. Pamiętaj jednak, że do wykonania zarówno pierwszej, jak i drugiej czynności, musisz zaprosić fachowca, który ma w tym doświadczenie. 

Kiedy komin będzie wyczyszczony, musisz go przekuć, dzięki czemu możliwe będzie zamotnowanie określonych części: trójnika, odkraplacza i wyczystki. Nastepnie możesz zamontować kolejene elementy wkładu kominowego, wpuszczając je do komina. 

Kiedy będziesz remontował komin, pamiętaj o tym, że jego wystającą część powinieneś odpowiednio zaizolować. Jeżeli nie chcesz tego robić samodzielnie, możesz zastosować rury z gotową izolacją. Rozwiązanie to pozwala uniknąć nagłego apdku temperatury spalin, które przez komin wydostają się na zewnątrz. Możesz także zapomnieć o skraplaniu się spalin, które powoduje obniżenie ciągu w kominie. Pamiętaj – jeżeli chcesz zastosować wkład kominowy do komina, który będzie obsługiwał kominek, musisz pamiętać, aby ten wykonany był ze stali kwasoodpornej.