Zadbany i bezpieczny komin 

Komin to zwieńczenie dzieła, jakim jest dom. Powinien nam służyć przez lat i gwarantować bezpieczeństwo. Dlatego powinniśmy regularnie dbać o jego stan i nie zapominać o jego szczelności. 

Nie zapominaj o wnętrzu

Nawet jeżeli z zewnątrz prezentuje się nienagannie i wygląda solidnie, to jego wnętrze może wymagać ingerencji. Rura kominowa powinna być poddawana przeglądowi co najmniej dwa razy w roku, a przewody wentylacyjne raz rocznie. Warto wiedzieć, że przegląd kominów to nasz, wynikający z przepisów, obowiązek. Nieczyszczony i zaniedbany komin może zagrażać naszemu bezpieczeństwu. Gromadzi się w nim bowiem sadza, która osadza się na ściankach i może się zapalić. Jednym z elementów jest także czopuch kominowy, czyli połączenie otworów, którymi wydostają się spaliny. Łączy on komin z kotłem. Jego prawidłowy montaż jest bardzo ważny ze względu na bezpieczeństwo i niezawodne działanie całej instalacji. Każdy nowo wybudowany komin musi zostać sprawdzony i odebrany przez kominiarza. Zainwestujmy w profesjonalne systemy kominowe a Rzeszów i inne polskie miasta staną się czystsze.

Postaw na jakość

Montaż systemu kominowego zależny jest od jego konstrukcji i zaleceń producenta. Nie warto tego robić bez przeczytania instrukcji, bo nawet jeżeli już się kiedyś tym zajmowaliśmy, to być może teraz należy zrobić to inaczej. Jeżeli zdecydujemy się na komin systemowy Niko, to  możemy być spokojni o bezpieczeństwo odprowadzania spalin. Produkty tej firmy wykonywane są z materiałów najwyższej jakości. Jest to między innymi ceramika o dużej wytrzymałości na wysokie temperatury, a także pustaki keramzytowe, które charakteryzuje duża wytrzymałość. Firma NIKO ma w swojej ofercie kilka rodzajów systemów kominowych, a każdy z nich ma inne przeznaczenie. Przed wyborem odpowiedniego warto zapoznać się z jego specyfikacją. W ofercie tego producenta są między innymi systemy uniwersalne, które pasują do wszelkiego rodzaju urządzeń, jak i o bardzo konkretnym przeznaczeniu, na przykład dla firm budowlanych. Wybór odpowiedniego systemu to pierwszy krok do sukcesu.