Zacznij dzień od pysznej kawy

Ekspres do kawy nie jest uznawany za dobro luksusowe, ale wielu miłośników małej czarnej nie wyobraża sobie bez niego życia. To jedno z pierwszych urządzeń, z jakiego po przebudzeniu korzystają kawosze na całym świecie.

Ekspres dla prawdziwych kawoszy

Na smak kawy wpływa nie tylko jej jakość i gatunek, ale też sposób przygotowania. Dobry ekspres z kawy może wydobyć cały jej aromat i wzbudzić zachwyt naszych kubków smakowych. Wśród firm produkujących te urządzenia prym wiedzie Sage – ekspres australijskiej marki Breville znanej na całym świecie z pewnością zaspokoi potrzeby smakoszy kawy. Istnieje co najmniej kilka powodów, dla których warto rozważyć zakup tego profesjonalnego ekspresu kolbowego. Zachęcający jest już jego wygląd – na pierwszy rzut oka widać, że jest to urządzenie solidne, ale też w dobrym guście. Produkty tej marki słyną także z innowacyjności, co w tym ekspresie ujawnia się na kilka sposobów. Przede wszystkim został on wyposażony w technologię, której zadaniem jest kontrola temperatury podczas całego procesu przyrządzania kawy.

Kawa doskonała w smaku

W tradycyjnych ekspresach, które nie mają tej funkcji, temperatura ulega wahaniom, co wpływa negatywnie na smak kawy. Ekspres Sage wyrównuje te wahania, czego efektem jest doskonała w smaku kawa. Ten profesjonalny ekspres ma wbudowany młynek, w którym także zastosowano nowoczesne rozwiązania. Może on bowiem zemleć dokładnie taką ilość kawy, jaka w danej chwili jest nam potrzebna, dzięki czemu nie marnujemy ani jednego ziarenka. Ekspres kolbowy to sprzęt dla tych, którzy lubią smak kawy jak z kawiarni – bo właśnie w lokalach gastronomicznych najczęściej się z niego korzysta. Tego rodzaju ekspres wydobywa bowiem z kawy cały jej aromat i smak i serwuje ją w najlepszej formie. Jeżeli chcemy w swoich czterech ścianach poczuć się jak w dobrej kawiarni, to zdecydujmy się właśnie na ekspres kolbowy. Ekspres Sage daje także możliwość ustawienia grubości ziaren, dzięki czemu możemy znacząco wpływać na smak kawy i przyrządzać ją w nasz ulubiony sposób.