Naturalnie drewno

Piec przeznaczony do spalania drewna, jak każde urządzenie grzewcze ma swoje wady i zalety. Słusznie kojarzy się z tradycyjnym sposobem ogrzewania pomieszczeń, kusi też tym, że drewno jest materiałem naturalnym i łatwo dostępnym. 

Blisko natury

Palenie drewnem w kominku daje nie tylko ciepło, ale też niepowtarzalny klimat i piękny zapach. Kiedyś drewno było jedynym paliwem, jaki używano do ogrzewania domów. Najlepszy komin do pieca na drewno to model z wkładem ceramicznym, który sprawdzi się także we współpracy z piecami na biomasę czy pellet. Każde z tych paliw to godna uwagi alternatywa dla węgla, od którego powoli odchodzimy. Opalanie drewnem to przede wszystkim tani sposób na ciepły dom. Węgiel możemy też zastąpić biomasą, czyli paliwem, które ulega biodegradacji. Wykonuje się ją z produktów pochodzenia rolnego – zarówno roślinnych, jak i zwierzęcych.  Jeżeli ważna jest dla nas ekologia to zdecydujmy się na wysokiej jakości kominy systemowe – Gdańsk i każde inne miasto oraz jego mieszkańcy tylko na tym skorzystają.

Stal – trwała i odporna na ogień

Komin do pieca na pelet i inne ekologiczne paliwa nie musi spełniać jakichś szczególnych warunków. Ważne, aby wkład do komina, a także sam piec, był ognioodporny i dopasowany kształtem do komina, aby skutecznie odprowadzał spaliny. Najczęściej wkłady te wykonywane są ze stali żaroodpornej, która jest bardzo trwała i gwarantuje bezpieczne użytkowanie pieca i komina. Dla bezpieczeństwa ważna jest też lokalizacja ujścia komina, aby uwalniane spaliny nie były uciążliwe dla osób mieszkających w sąsiedztwie. Warto wiedzieć także, że komin można montować wewnątrz lub na zewnątrz budynku, a każde z tych rozwiązań powinniśmy dobrze przemyśleć i  dopasować do naszych potrzeb i możliwości. W obecnych czasach producenci oferują nam wszelkie potrzebne do budowy komina w pakiecie, dzięki czemu nie musimy biegać po sklepach, aby je skompletować. 

W wielu miastach, w których są markety budowlane, możemy kupić wysokiej jakości kominy systemowe – Poznań to jedno z tych miast, ale dostępne są na terenie całej Polski.