Mieszkanie Katowice – kupić czy wynająć?

Własne mieszkanie Katowice to niezwykły luksus, który wiąże się z nieopisanym poczuciem bezpieczeństwa, ale również niezależnością. Niestety nie każdy może sobie pozwolić na zakup własnego m4, przede wszystkim ze względów finansowych. Oczywiście istnieje możliwość obciążenia naszej osoby kredytem, jednak musimy pamiętać, że jego spłata może trwać nawet kilkadziesiąt lat. Zanim jednak podejmiesz tak ważną decyzje, poznaj aktualne możliwości rynku nieruchomości!

Mieszkanie na własność w Katowicach – czy warto korzystać z pomocy agencji nieruchomości? 

W tym przypadku warto skorzystać z pomocy agencja nieruchomości Katowice, dzięki której nie tylko dowiemy się wszystkich najważniejszych informacji o aktualnych ofertach na rynku nieruchomości, ale również otrzymamy pomoc w sfinalizowaniu transakcji zakupu mieszkania w Katowicach. Oczywiście istnieje wiele opinii, które mówią, że współpraca z pośrednikiem nieruchomości to nadprogramowy wydatek, którego podczas zakupu własnego mieszkania należy unikać, jednak biorąc pod uwagę obowiązki agenta nieruchomości, zapłata za wykonaną przez niego pracę jest wręcz zerowa. Co więc należy do obowiązków agenta nieruchomości podczas obsługi klienta zainteresowanym zakupem nieruchomości takiej jak np. mieszkanie Katowice? Przede wszystkim:

  • zebranie i przedstawienie ofert – po przedstawieniu agentowi naszych osobistych preferencji związanych np. z wielkością czy umiejscowienia mieszkania w Katowicach, jego zadaniem jest zebranie wszystkich ofert spełniających nasze oczekiwania oraz ich prezentacja, dzięki temu oszczędzamy czas na poszukiwania mieszkania na własną rękę, 
  • przygotowanie odpowiednich dokumentów – do obowiązków przedstawiciela agencji nieruchomości w Katowicach należy również przygotowanie całej dokumentacji, która niezbędna jest do sfinalizowania transakcji zakupu mieszkania, oraz sprawdzenie zgodności danych w nich zawartych.

Ponadto agent nieruchomości może również udzielić wsparcia podczas negocjacji i kontaktu z właścicielem nieruchomości, sprawdzenie umieszczonego w ofercie mieszkania na sprzedaż pod względem prawnym oraz ustalenie terminów spotkań obydwóch stron biorących udział w transakcji.