Efektywne systemy grzewcze – kominy do kominka

Dla wielu z nas kominek w salonie lub sypialni to absolutny must have. Uwielbiamy relaksować się w ciepłym, komfortowym pomieszczeniu, wpatrując się w ogień. Decydując się na wmontowanie kominka, musimy w sposób odpowiedni dobrać komin.

Do naszych najważniejszych zadań poprzedzających nabycie systemu kominowego, możemy zaliczyć:

  • zastanowienie się nad wydatkami związanymi z jego eksploatacją,
  • rozważenie, jaki typ kominka będzie nas satysfakcjonował (z płaszczem wodnym, czy bez)
  • konsultacja ze specjalistą czy w danym miejscu kominek może powstać
  • jaki komin do kominka sprawdzi się najlepiej (ceramiczny, wykonany z wysokogatunkowej stali nierdzewnej)

O kominku warto pomyśleć już na samym początku budowy domu i uwzględnić go na etapie projektu. Pozwoli to uniknąć późniejszych, dodatkowych prac dostosowujących powstałą przestrzeń pod kominek.

Kominy – na co zwrócić uwagę

Systemy grzewcze, takie jak kominki salonowe są popularne w domach w większych miastach Polski (Poznań, Kraków, Warszawa, Zielona Góra). Kominy pełnią funkcję grzewczą, relaksacyjną i ozdobną. Chętnie wypoczywamy przy kominku i stanowi on dla nas dodatkowe źródło ciepła. Przed nabyciem dodatkowego systemu grzewczego, warto uzmysłowić sobie potrzebę zakupienia licznych komponentów, na które składają się m.in.: wyczystka kominowa, czopuch podłączeniowy, rury, izolacje, pustaki. Przede wszystkim, należy szukać systemu grzewczego, który posiada niezbędne certyfikaty jakości. Jest wymóg konieczny, aby cieszyć się bezpiecznym użytkowaniem. Wyczystka kominowa pełni funkcję analogiczną do popielnika w piecu. W wyniku spalania, na wyczystce osiada pył. Poprzez drzwi możliwe jest regularne oczyszczanie wyczystki.

Gdzie nabyć komin do kominka

Komin możemy nabyć online w sklepie, oferującym systemy kominowe. Ponadto, w wielu miastach (Zielona Góra, Gorzów Wielkopolski, Kraków) można kupić kominki w sklepach stacjonarnych. Niezależnie od sposobu nabycia systemu grzewczego, należy upewnić się, że komponenty lub systemy przez nas kupowane posiadają odpowiednie certyfikaty i są wykonane z materiałów dobrej jakości.