Bezpiecznie, coraz bezpieczniej

Prosty z pozoru komin ma jednak bogate wnętrze. Aby działał sprawnie i służył nam bez zarzutu przez długie lata, warto zadbać o to, by wkład kominowy wykonany był z materiałów wysokiej jakości. 

Bezkonkurencyjna ceramika

Ceramika kominowa to wybór coraz większej liczby klientów, bowiem jest to produkt o dużej trwałości i niezawodności. Rura ceramiczna to produkt nowoczesny, wykonany z naturalnych składników, który z powodzeniem zastępuje wykorzystywane wcześniej przy budowie kominów materiały. We wkład ceramiczny wyposażony jest między innymi komin systemowy Niko. Produkty tej firmy to udoskonalone wersje elementów komina, które były używane przez lata. Stosowany przez tego producenta klej do ceramiki jest gwarancją szczelności i trwałego połączenia ceramiki z innymi elementami. Komin wyposażony jest także w drzwiczki, których zadaniem jest umożliwienie kontroli jego wnętrza. Dzięki nim w przypadku pożaru mamy możliwość dostania się do środka komina i zażegnania niebezpieczeństwa. Drzwiczki stosowane przez lata w wielu kominach nie były wystarczającą ochroną przed rozprzestrzenieniem się ognia, który pojawił się w kominie. Te produkowane przez firmę Niko są doskonałą barierą dla chcącego wydostać się na zewnątrz ognia. Ich szczelność można również regulować, dzięki nastawnej ramce, która jest ich częścią. 

Sadze pokonane

Rura wykonana z ceramiki to także doskonałe odprowadzanie spalin. Jest  bowiem wewnątrz niemal idealnie gładka, dzięki czemu sadza nie osadza się na ściankach. Rury te wykonywane są z największą dokładnością i precyzją, co przyczynia się do tego, że komin działa bezawaryjnie przez długie lata. Producent przestrzega bowiem najbardziej rygorystycznych norm, w czego efekcie powstają najwyższej jakości systemy kominowe. Dobra wiadomość jest też taka, że można je nabyć na terenie całej Polski. Jeżeli tym, czego najbardziej nam potrzeba są wysokiej jakości kominy systemowe Kraków to jedno z wielu miast, w którym możemy kupić wszystkie niezbędne produkty marki Niko.