Zanim nabędziesz system kominowy

Budowa komina wiąże się z koniecznością nabycia odpowiednich materiałów. Przed zakupem warto zwrócić szczególną uwagę na czynniki takie jak np. dobra jakość surowców, z których wykonane są elementy składające się na system kominowy.

Kompletowanie systemu kominowego

Idealnie dopasowane komponenty składające się na komin wpływają na działanie całego systemu grzewczego domu. Aby dokonać dobrego zakupu, warto przyjrzeć się aspektom technicznym i zrozumieć procesy związane z działaniem komina. Brak odpowiedniego wyposażenia systemu kominowego może bowiem grozić gromadzeniem się sadzy lub zakłóceniami w działaniu kotła. Dlatego, w pierwszej kolejności należy jasno określić typ paliwa, które będziemy spalać. Odpowiednie dopasowanie systemu kominowego do paliwa, zapobiegnie nadprodukcji kondensatu. Dobrze jest obserwować system kominowy w początkowej fazie jego pracy. Powinien on działać bez zakłóceń w wysokich temperaturach. Nieprawidłowa praca systemu grzewczego, może doprowadzić nawet do zatrucia gazem lub tlenkiem węgla, bądź też pożaru. W trosce o bezpieczeństwo domowników należy sprawdzić, czy nabywany przez nas system kominowy posiada niezbędne certyfikaty.

Komin marki Schiedel

Jednym z najpopularniejszych producentów oferujących systemy kominowe w całej Europie, jest marka Schiedel. Producent ten jest liderem w swojej dziedzinie, posiadającym zakłady wytwórcze w kilkunastu krajach- w tym także Polsce. To, co wyróżnia ich produkt- komin Schiedel- na tle podobnych ofert, to duża uniwersalność i odporność na działanie wysokich temperatur (do 400° a niektóre modele nawet do 600°). Komin systemowy Schiedel jest w stanie wytrzymać nawet zjawiska takie jak pożar sadzy. Wyprodukowany przez tę markę komin, to pewność pełnej spójności systemowej i bezproblemowego działania. Ponadto, firma Schiedel dostarcza kominy zapewniające dobry ciąg, których użytkowanie objęte jest 30-letnią gwarancją. Dodatkowo komin systemowy Schiedel posiada również drobną, lecz ważną zaletę, a mianowicie- łatwość montażu.