Rozważnie budujemy dom – część pierwsza

Dziś kolejny z cykli, który mamy nadzieję, pomoże Wam podjąć odpowiednie decyzje dotyczące budowy domu. Opowiemy w nim zarówno o fundamentach, ścianach, jak i dachu. Informacje,w nim zawarte to podstawy, które powinien znać każdy inwestor rozważający budowę domu.

Fundamenty i stropy – co o nich musisz wiedzieć?

Nie da się ukryć, że zarówno fundamenty, jak i stropy to podstawa domu. Te pierwsze zapewniają przenoszenie ciężarów, a te drugie usztywniają konstrukcję i dzielą ją na poszczególne kondygnacje. Są to podstawowe elementy budynku, na których nie warto oszczędzać. Wybieraj tutaj zatem sprawdzone rozwiązania. Materiały, z których zostaną wykonane, powinny być jak najwyższej jakości. Tylko wtedy będziesz miał pewność, że budynek wytrzyma wiele lat i będzie bezpieczny dla użytkowników.

W dalszej części cyklu powiemy również o dachu jednak już teraz chcemy wspomnieć że na nim również nie warto oszczędzać Jest to podstawowy element, który może sprawić, że dom będzie energooszczędny i bezpieczny. Dlatego warto również tutaj pamiętać, aby i jego wykonać z jak najlepszych materiałów i dokładnie ocieplić. Dzięki temu inwestor znacznie zmniejszy koszty ogrzewania.

Podstawy są najważniejsze

Rodziny, które budują dom, bardzo często przywiązują dużą wagę do wykończenia. Niestety musimy Was zmartwić – nie ono jest najważniejsze. Aby dom przetrwał wiele lat, najważniejsze są podstawy, czyli wspomniane wyżej fundamenty, ściany, stropy i dach. Jeśli one będą dobrze wykonane, zapewnicie sobie prawidłowe funkcjonowanie domu. Jeśli jednak odpuścicie ten temat, nawet najlepsze wykończenie, czy instalacje nie sprawią, że będzie Wam mieszkało się w nim dobrze.

Skupcie się zatem na tym, aby to właśnie na nie przeznaczyć jak najwięcej swoich funduszy. Wykończenie wnętrz i instalację możecie zawsze wymienić, a ściany i fundamenty pozostaną. Tych elementów nie da się bowiem tak łatwo przebudować.

Zapewniamy, że za kilkanaście lat, kiedy Wasz dom będzie już stał na gruncie, a Wy odnajdziecie ten artykuł, przyznacie nam rację.