Parapety zewnętrzne chronią fasadę przed wilgocią i gromadzeniem wody z opadów atmosferycznych. Dodatkowo konstrukcje tego typu uatrakcyjniają okna i elewacje. Aby jednak móc korzystać z zalet parapetów zewnętrznych trzeba je odpowiednio wybrać. Jak to zrobić? Dowiedz się, czytając nasze porady. Zapraszamy do lektury.
Rodzaje parapetów zewnętrznych
Zanim zdecydujemy się kupić parapety zewnętrzne, warto zapoznać się z dostępnymi materiałami. Każdy wariant materiałowy ostateczne wpływa na walory użytkowe. Na przykład niezwykłą naturalnością i łatwą pielęgnacją wyróżniają się parapety kamienne. Poznań jest przykładem miasta, na którego terenie można kupić parapety na zewnątrz od renomowanych producentów.
Z uwagi na swoje właściwości na rynku najpopularniejsze to te wykonane ze stali oraz kamienne. Poniżej przedstawiamy krótką charakterystykę obu rozwiązań.
Stalowe parapety zewnętrzne są świetnym rozwiązaniem dla osób, które zwracają uwagę na ceny i jakość. Na rynku elementy tego typu wykonane ze stali dostępne są nie tylko w atrakcyjnych cenach, lecz w wielu wariantach kolorystycznych. Bardzo często producenci pokrywają parapety specjalnymi warstwami, poprawiającymi parametry użytkowe, które sprawiają, że są niezwykle uniwersalne.
Miłośnicy naturalnych materiałów również znajdą na rynku kilka propozycji. Wśród nich są między innymi parapety kamienne. Poznań to miasto, w którym można nabyć parapety wykonane z kamienia. Elementy tego typu są synonimem bogactwa. W sposób znaczący podnoszą wartość nieruchomości.
Nie ma jednak w tym nic dziwnego, ponieważ parapety kamienne (Poznań), chociaż są najtrwalsze, to również stanowią najdroższe rozwiązanie. Klienci, którzy nabywali parapety z kamienia, przekonują jednak, że warto dokonać tej inwestycji.
O czym należy pamiętać, montując parapety zewnętrzne?
Bez względu na to, czy zdecydujesz się kupić parapety stalowe lub parapety kamienne (poznań i okolice), to i tak elementy tego typu muszą być zawsze odpowiednio zamontowane.
Z uwagi na to, że ich zadaniem jest przeciwdziałanie zaciekom, to ich spadek musi wynosić 5-10%, natomiast krawędź musi być wysunięta poza lico ściany na 5-7 cm. Co więcej, każdy parapet musi zostać specjalnie wyżłobiony, aby woda deszczowa mogła swobodnie spływać.