Budujesz dom od podstaw? Pamiętaj o wentylacji!

Cyrkulacja powietrza, to jeden z podstawowych elementów uwzględnianych przy wznoszeniu budynku. Aby zapobiec poważnym konsekwencjom braku odpowiedniej wentylacji w pomieszczeniach, warto nabyć niezbędne elementy, takie jak pustak wentylacyjny.

Pustak wentylacyjny- zalety zastosowania

Najefektywniejszym rozwiązaniem pozwalającym na właściwą cyrkulację powietrza w budynku, jest montaż komina wentylacyjnego. Na elementy, z których buduje się tego typu komin, składają się pustaki wentylacyjne. Najczęściej wykorzystywany jest pustak betonowy lub ceramiczny. Odpowiedni przepływ powietrza osiągany jest w ich przypadku, między innymi za sprawą gładkości materiału. Zarówno pustak betonowy, jak i ceramiczny jest prosty i szybki w montażu. Inwestycja w te elementy pomoże w bezpieczny sposób doprowadzić powietrze do pomieszczeń, a także odprowadzić je na zewnątrz, dzięki czemu cyrkulacja przebiega bez zarzutów. Pustaki wentylacyjne wykonane z dobrej jakości materiałów są odporne na ogień i charakteryzują się wysoką izolacją akustyczną.

Takie elementy budynku jak system wentylacyjny muszą być uwzględnione już w początkowych etapach projektowych całego budynku, ponieważ wmontowuje się je w fundamenty.

Niezbędne dodatki- nasady kominowe

Nasady kominowe to elementy wspomagające ciąg, które w zdecydowanym stopniu poprawiają działanie struktur wentylacyjnych. W dodatku wykonane są z nierdzewnej blachy kwasoodpornej, którą ochrania wełnę izolacyjną przed opadami atmosferycznymi, takimi jak deszcz, śnieg oraz grad. Kołki rozporowe gwarantują szybki i łatwy montaż na kominie. Ponadto, nasady kominowe chronią wewnętrzną część komina i nierzadko stanowią element dekoracyjny. W ofertach najlepiej zaopatrzonych sklepów znajdziemy propozycje, które zadowolą każdego dekoratora przestrzeni. Znajdziemy wśród nich między innymi- popularnego koguta. Dla wymagających większej oryginalności przygotowano także motyw konia, wiewiórki oraz symbol husarii. Nasady pokryte zostały trwałą, połyskującą emalią o wysokim walorze estetycznym.