Piec węglowy – jaki wkład kominowy będzie najlepszy?

Komin, podobnie jak inne części domów, również wymaga renowacji. Wiedzą o tym osoby, które kupują starsze budynki do remontu lub te, które w swoim domu mieszkają już kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt lat. Na czym polegają podstawowe problemy z kominem? Najczęściej okazuje się, że jest on nieszczelny. Aby go uszczelnić, fachowcy proponują specjalny wkład kominowy, dzięki któremu nie trzeba burzyć starego komina i stawiać nowego. Jak można się spodziewać, na rynku można dostać kilka rodzajów wkładów, co może spowodować konsternację. Dziś, chcąc ułatwić Wam zakupy, podpowiemy, który wkład kominowy będzie odpowiedni, jeśli dom ogrzewacie piecem węglowym.

Wkład kominowy kwasoodporny będzie doskonały dla pieców na gaz i olej opałowy

Nie da się ukryć, że w kominach pojawiają się spaliny, z którymi każdy wkład będzie miał styczność. Dlatego też należy wybierać takie, które będą bardzo odporne nie tylko na wspomniane spaliny, ale również na wysokie temperatury.

Z pewnością powyższe wytyczne spełnia wkład kominowy kawasoodporny, który doskonale sprawdzi się przy piecach, które opala się gazem lub olejem opałowym. Tego rodzaju ogrzewanie sprawia, że użytkownik dba o środowisko naturalne, jak również oszczędza energię.

Wkład żaroodporny idealny do pieca węglowego

Wspomniany wyżej model wkładu kominowego doskonale sprawdza się przy paliwie stałym, jak drewno czy węgiel. Wkład ten posiada wiele zalet, m.in. wytrzymuje bardzo wysokie temperatury, które wytwarzane są podczas spalania wspomnianego wyżej paliwa stałego. Warto również podkreślić, że wkład kominowy żaroodporny zbudowany został z materiałów, którym nie szkodzą wydostające się z pieca spaliny.

Nie da się ukryć, że systemów kominowych jest całe mnóstwo, zanim jednak wybierzemy odpowiedni, skupmy się na tym, jakim paliwem będzie opalany dom. Pomoże to dobrać odpowiedni wkład, który będzie służył domownikom przez wiele kolejnych lat. Nie każdy bowiem pasuje do każdego pieca. Warto zastanowić się nad tym zanim dokona się zakupu.